Tylko online

Niezbędnik Coacha 5+

PAK-NC5+

Nowe

Proces coachingowy utknął w miejscu? Szukasz inspiracji?

Sprawdź zawartość Niezbędnika!

Więcej szczegółów

3 Dostępnych

Ostatnie egzemplarze!

499,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Zawartość Niezbędnika nie jest przypadkowa. Wybrane narzędzia wspierają najważniejsze etapy procesu coachingowego:

wybór tematu do pracy

- określenie zasobów, wartości i potencjału Klienta

- precyzyjnie formułowanie celu

- ustalanie planu efektywnych działań

- szukanie rozwiązań, wychodzenie poza schematy myślenia, korzystanie z metafory 

- pracę z emocjami, wyobrażeniami, zmysłami i przestrzenią

- wyjście z momentu „utknięcia”

- utrzymanie motywacji Klienta do podejmowania wyzwań związanych z rozwojem

- pracę osobistą Klienta poza sesjami. 

Ale to nie wszystko. Narzędzia z Niezbędnika są estetyczne i niezwykle przyjazne.  

Niezbędnik jest polecany przez praktyków i profesjonalistów. Kadra Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przedstawia go studentom jako praktyczne i dopracowane, codzienne narzędzie pracy coacha. 


Z czego składa się Niezbędnik Coacha 5+

- Przewodnik 

- Koło życia/Koło biznesu: szablony koła z opisami najważniejszych obszarów życia i kompetencji menedżerskich

- Kostka Celu SMART: szablon sześcianu do opisu celu według metodologii SMART (do złożenia w kostkę)

- Karty coachingowe: 30 kart ze zdjęciami, 30 kart z wartościami 

- Skala 0-10: 11 połączonych ze sobą szablonów A4 (do swobodnego rozkładania na podłodze)

- Action Plan: arkusz do zapisania najważniejszych działań wynikających z sesji

- Dodatkowo: arkusz do opisu sesji, arkusz do autoanalizy sesji, 2 ołówki

 

Koło Życia/ Koło Biznesu 

Na początku warto ustalić ważne dla Klienta obszary, na których skupicie się podczas pracy coachingowej. Koło jest podstawowym narzędziem stosowanym przy wyznaczeniu celu. Niezależnie od rodzaju coachingu (life/business) możesz omówić ważne obszary z Klientem. Dodatkowo skalowanie pozwala na pomiar satysfakcji w każdym z pól.

Zobacz film z sesji coachinowej z użyciem Koła umiejętności:

W Pakiecie: 10 szablonów Koła Życia, 10 szablonów Koła Biznesu 

Informacje techniczne: szablony wyprodukowano z wysokojakościowego, grubszego papieru  typu offset. Z łatwością można pisać po nim, zarówno ołówkiem jak i piórem. 

kola

 

Kostka Celu SMART

Cel jest kluczowy w coachingu. Aby cały proces miał właściwy i efektywny przebieg, cel musi zostać sprecyzowany przez Klienta w wymiarach SMART. To znaczy, że musi być konkretny, mierzalny, osiągalny, realistyczny i określony w czasie. Kostka Celu ułatwia Klientowi dokładne zrozumienie i opisanie celu. Co więcej, po przepracowaniu i złożeniu staje się ona dla Klienta „kotwicą” – przypomina mu o tym, co jest dla niego ważne, angażujące i do czego zmierza.

Zobacz film z sesji coachinowej z użyciem Kostki Celu:

W Pakiecie: 10 szablonów Kostki Celu

Informacje techniczne: szabon wyprodukowano z wysokojakościowego, grubszego papieru typu offset. Z łatwością można pisać po nim, zarówno ołówkiem jak i piórem. Specjalne bigowanie ułtawia składanie szablonu w sześcian. Ścianki po wewnętrznej stronie zawierają niezbędne pytania ułatwiające określenie celu w ramach metodologii SMART.

kosta_pinkkosta


Karty coachingowe 

Podczas sesji dobrze jest pokazać Klientowi temat z innej perspektywy. Czasem pytanie to za mało, żeby znaleźć tę właściwą odpowiedź. Są sytuacje, kiedy dotarcie do emocji, skojarzeń i wyobrażeń uruchamia zasoby w Kliencie, odblokowuje go i staje się inspiracją, brakującym elementem układanki. Posługując się kartami, które ilustrują wieloznaczny i metaforyczny świat emocji, wartości, sytuacji, rzeczy i ludzi, zwiększysz różnorodność sesji coachingowej i jej dynamikę.

Zobacz film z sesji coachinowej z użyciem Kart:


W Pakiecie: 30 kart coachingowych, 30 kart z wartościami

Informacje techniczne: karty wyprodukowano z wysokojakościowego, grubszego papieru.Dzięki specjalnemu foliowaniu są trwałe i wytrzymałe. Zaokrąglone rogi, nasycenie barw  stanowią bardzo estetyczny walor zdjęć. Wybór tematów na zdjęciach został ostatecznie zatwierdzony w drodze testów przez psychologów, terapeutów i coachów. 

kart

karty1Skala 0-10

Skalowanie to często stosowane narzędzie w coachingu. Skala służy kontrolowaniu i sprowadza – zaraz przekonasz się, że również dosłownie – coaching na ziemię. Możesz korzystać z tego narzędzia na etapie omawiania zasobów, kompetencji, postępów w realizacji celu. Skalowanie wspiera ustalenie pierwszego kroku w działaniu. Dzięki wykorzystaniu przestrzeni pomaga poczuć zmianę, wynikającą z podjęcia małych działań na rzecz poprawy stanu istniejącego. 

Zobacz film  z sesji coachinowej z użyciem Skali:


W Pakiecie: 1 szablon skali 

Informacje techniczne: szablon został wyprodukowany  z wysokojakościowego, podwójnie foliowanego materiau. Specjalne łączenia umożliwiają łatwe składanie i rozkładanie skali. To gwarantuje jakość i wytrzymałość. Rewers skali zadrukowano nascyonym kolorem. Wszystko po to, aby praca z tym narzędziem była przyjemna. 

 


skala

skalaAction Plan 

W coachingu chodzi o podjęcie konkretnych działań, które prowadzą do trwałej zmiany zachowania. Ta zmiana często zaczyna się od pierwszego kroku. Action Plan to niezbędnik ułatwiający zakończenie sesji z zapisaną decyzją Klienta. Niech będą to trzy najważniejsze działania podjęte w najbliższym, konkretnie oznaczonym, czasie. Action Plan ułatwi Klientowi ustalanie priorytetów i pracę pomiędzy sesjami.

Zobacz film  z sesji coachinowej z użyciem Action Planu:

Informacje techniczne: arkusze w boczku klejonym po krótszym boku, wysokojakościowy papier typu offset. Druk jednostronny.

ap


 


Arkusze do opisu sesji i autoanalizy sesji 

Prowadzenie notatek z opisem każdej sesji pomoże Ci w analizie spotkania, wyciąganiu wniosków i kontrolowaniu całego procesu. Arkusz do opisu sesji ułatwi spisanie najważniejszych punktów zaraz po spotkaniu. Skorzystaj z niego. 

Pamiętaj o autoanalizie każdej sesji. Ocena swoich umiejętności, analiza własnej pracy pozwala na korygowanie własnych zachowań. Pomoże Ci  w tym Arkusz autoanalizy. Po każdej sesji zadaj sobie pytanie: Co jutro zrobię inaczej, lepiej? 

W Pakiecie: blok 50 arkuszy do opisu sesji  i do autoanalizy sesji 

Informacje techniczne: arkusze w boczku klejonym po krótszym boku, wysokojakościowy papier typu offset. Druk dwustronny.arkusze

Torba na narzędzia coachingowe 

Wszystkie narzędzia zostały spakowane do niezwykle wygodnej teczki. Specjalny projekt podkreśla unikatowść narzędzi. Teczka wykonana z naturalnego, szarego filcu, z niezwykłą dbałością o szczegóły. Dzięki temu - z gadżetu szybko zmieni się w ulubiony i bardzo przydatny przedmiot, bez którego trudno wyobrazić sobie kolejne wizyty u Klientów. Do wyboru - różowe lub szare wykończenie (gumka zamykająca teczkę). 
Teraz wszystkie podstawowe narzędzia będą zawsze pod ręką! 

2teczki

 

Ołówki 

Coś do pisania z pewnością przyda się podczas sesji. Dwa ołówki HB z logo Między Słowami to praktyczny upominek dla Ciebie i Twojego Klienta. 

pencils

 

Przewodnik GRATIS !

Do Pakietu dołączyliśmy starannie opracowany Przewodnik. Z pewnością ułatwi Ci korzystanie z narzędzi i wzmocni najwazniejsze kompetencje prowadzenia sesji coachingowej. 

W Przewodniku znajdziesz:

  •        zasady pracy coachingowej
  •        reguły kontraktowania
  •        zasady formułowania celu
  •        instrukcję  korzystania z różnych narzędzi coachingowych 
  •        przykłady praktycznego zastosowania narzędzi! 

Powodzenia! 

 

przew

Rekomendacja

sgh

Joanna Żukowska, SZKOŁA GŁÓWNA HANDLOWA

Szkoła Główna Handlowa stawia na najwyższą jakość nauczania. W trakcie nauki pokazujemy studentom rozwiązania dopracowane metodycznie i zaskakujące innowacyjnością. Za takie uznajemy propozycję pakietu narzędzi coachingowych Niezbędnik Coacha 5+ od firmy Między Słowami. 

To praktyczny zestaw narzędzi, użyteczny w codziennej pracy coachingowej. Autorowi gratulujemy pomysłu i polecamy Niezbędnik Coacha 5+ zarówno osobom początkującym w zawodzie, jak i doświadczonym coachom.

 

 

Joanna Żukowska

Dyrektor Studiów Podyplomowych Coachingu

Szkoła Główna Handlowa

 

Produkty powiązane