New Year’s Resolutions, czyli o podejmowaniu SMARTnych wyzwań

Opublikowane: 2014-12-31 11:38:06
Kategorie: Coaching Rss feed

Przełom roku bardziej niż jakikolwiek inny dzień z 365 dni z kalendarza sprzyja podejmowaniu różnych postanowień, zobowiązań, wyzwań i obietnic. Nie chodzi o to, żeby spierać się czy to zwyczaj pożyteczny, czy tylko iluzja zmiany. Wiadomo nie od dziś, że każdemu służy co innego. Niektórym – samo podjęcie decyzji. A decyzja to zawsze rzecz pożyteczna.

Ale do rzeczy właśnie. Biegam ostatnio z moim znajomym, który po dłuższej przerwie postanowił (nomen omen jeszcze w starym roku) wrócić do formy biegowej. Bieganie może nie sprzyja konwersacji, ale i tak pomiędzy podbiegami rozmawiamy o tym i owym. Ów znajomy zaangażował się ostatnio w formę sprzedaży typu network. Między jedną górką a drugą mówi, że to jednak będzie wymagało trochę pracy. Pytam, co dokładnie. Okazuje się, że więcej pracy będzie wymagało pozyskanie ludzi do struktury. I tym musi się zająć już od stycznia. Pytam „ilu ludzi chcesz pozyskać?”. Słyszę „dużo”. W jakim czasie: „nie wiem, to może trochę potrwać”….

 

Jeżeli z jakiegoś tajemniczego powodu podejmowanie noworocznych postanowień mobilizuje Was do działania i realizowania tego, o czym marzycie bardzo zachęcam do tego abyście przyjrzeli się swoim celom:  

- Co dokładnie chcesz osiągnąć?

- Jaki masz wpływ na osiągniecie cele? (Tutaj możesz zrobić listę wszystkich czynników, które mają wpływ na dany rezultat, od pogody po samopoczucie, następnie zakreśl, te które są w zakresie Twojego wpływu)

- Na ile cel jest dla Ciebie jest atrakcyjny? (Lepiej realizuje się cele ambitne, ale takie, które możemy osiągnąć)

- Po czym poznasz, że postanowienie jest wykonane? Jak to zmierzysz? (Tutaj przyjmij miary postępu, jeżeli chcesz schudnąć to określ konkretnie ile kilogramów, jeżeli chcesz zacząć biegać to sprecyzuj dystans, jeżeli, tak jak mój znajomy, chcesz pozyskać nowych klientów, określ jaka liczba jest dla Ciebie satysfakcjonująca. itp.)

- W jakim przedziale czasowym chcesz widzieć rezultat?

- W końcu określ od kiedy zaczynasz działać!

- Just do it !!!

 

Życzę Wam dobrych momentów, smartnych celów i odwagi w realizacji marzeń. Wszystko co ważne jest w Waszym zasięgu! Do zobaczenia w Nowym Roku :)

Podziel się:

Komentarze